Microsoft O..il Kurulumu

1. Microsoft Outlook XP programını açarak Tools (Araçlar) menüsüne gelerek E-mail Accounts (E-posta hesapları) seçeneğini tıklayınız. 

2. Next butonunu tıkladıktan sonra karşınıza asağıdaki ekran gelecektir. Burada Server Type (Sunucu Türü) olarak POP3 seçeneğini işaretleyerek Next (İleri) butonunu tıklayınız. 

4. Next (İleri) butonunu tıkladıktan sonar karşınıza Internet E-mail Settings (POP3) (E-posta ayarları) isimli yeni bir ekran gelecektir. 

İlgili ekranda: User Information (Kullanıcı Bilgileri) başlığı altındaki Your Name (Ad Soyad) seçeneğine Adınızı ve Soyadınızı 

E-mail Address seçeneğine e-posta adresinizi giriniz. 

Server Information (Sunucu Bilgileri) başlığı altındaki Incoming mail server (Gelen Posta Sunucusu) (POP3) ve Outgoing Mail Server (Giden Posta Sunucusu) (SMTP) seçeneklerine mail.sizindomaininiz.com yazınız. 

Logon Information başlağı altındaki User Name bölümüne e-posta adresinizi, Password bölümüne E-posta şifrenizi girmeniz gerekmektedir. 

Remember Password (Şifreyi hatırla) seçeneğini işaretleyiniz. 

5. More Settings (Diğer Ayarlar) bölümüne tıklayarak, aşağıda gözüktüğü gibi Outgoing Server (Giden posta sunucusu) kısmında okla gösterilen kutuya tik atmayı unutmayınız.

6. Gelişmiş Sekmesi Altında penceresinde, Giden Sunucusu SMTP ve Bölümünde 25 Yazan yere 587 yazarak Tamam butonuna basınız.

7. Next butonunu tıkladıkdan sonra karşınıza Congratulations yazan yeni bir ekran çıkacaktır; bu ekranda Finish butonunu tıklamanız neticesinde Microsoft Outlook XP mail ayarları kurulumu tamamlanmış olacaktır.

8. Son butonuna tıkladıktan sonra Gönder / Al butonuna tıklayarak maillerini kontrol edebilirsiniz.

 


Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?
Outlook Express Mail Kurulumu (Görüntülenme: 13279)
Outlook Express (İleri Düzey Ayarlar) (Görüntülenme: 11544)
Microsoft Outlook 2007 Mail Kurulumu (Görüntülenme: 8021)
IOS Cihazlar İçin Mail Kurulumu (Görüntülenme: 6404)
Android Cihazlar İçin Mail Kurulumu (Görüntülenme: 6692)

Üye Girişi