Sık Sorulan Sorular

www.netadi.com Servis ve Hizmet Kuralları Nelerdir?
Bizden hizmet almakta olan tüm müşterilerimiz NETADI Servis Kurallarını kabul etmiş sayılmaktadır. Çıkacak her türlü anlaşmazlıkta bu servis kuralları esas alınacaktır. Servis kurallarını okumak için TIKLAYINIZ.

NETADI Hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz. Kimsiniz, vizyonunuz ve amacınız Nedir?
Şirket profilimizi, amaçlarımızı , vizyonumuzu detaylı olarak öğrenmek için lütfen HAKKIMIZDA sayfasını inceleyiniz. 

Sistemlerinizin teknik özellikleri nelerdir?
NETADI web sunucuları LINUX REDHAT/FEDORA/CENTOS işletim sistemlerini kullanmaktadır. Linux RedHat/Fedora dünyaca bilinen güvenilirliği için tarafımızdan tercih edilmektedir.Apache web server ile yayında olan sistemlerimizde ayrıca PHP5 ve MySql database yazılımları ve SpamAssassin / CLAM AntiVirus yazılımlarının en son sürümleri yüklü bulunmaktadır. Tamamen Türkçe Netadı Kontrol Paneli ile hosting hesabınıza ilişkin tüm işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür.


Network altyapınız nedir sunucularınız nerde bulunmaktadır?
www.netadi.com sunucuları Türkiye'de Bursa'da yer almaktadır. Tüm sunucularımız 150 Mbit network altyapısı dahilinde güvenilir fiber optik kablolama yapısı ile internete en hızlı şekilde bağlıdır.

Sunucularınızda CGI - Perl / ASP - PHP desteğiniz varmı?
Evet sunucularımız tam CGI-Perl ve ASP - PHP desteği vermektedir.
http://www.cgi-resources.com veya http://www.hotscripts.com adresinden çok kapsamlı CGI PHP script veritabanına ulaşabilirsiniz.

Suncularınızda Front Page desteğiniz varmı?
Evet sunucularımızda front page desteğimiz vardır. Microsoft front page server eklentilerinizi Netadı Kontrol Panelinizden aktif hale geçirebilirsiniz.

Sizden alacağım alanadı hosting hesaplarında kontrol paneli varmı?
Evet tamamen Türkçe kontrol panelimiz bulunmaktadır. Bu kontrol panelinden otomatik cevaplayıcı maillerinizi, forwarding - yönlendirme - mail hesaplarınızı yönetebilir, Front Page eklentilerini yükleyebilir ve gerçek zamanlı sistem durumunu kontrol edebilirsiniz.

Linux Sunucularımız için Kontrol panelinizin adresi http://www.siteniz.com:2222 şeklindedir. Kontrol panelinize girmek için anasayfamızdaki giriş kutucuklarını da kullanabilirsiniz.
Windows Sunucularımız için Kontrol panelinizin adresi https://www.siteniz.com:8443 şeklindedir.


Maillerimi Internet explorer üstünden bilgisayarımın başında değilken de kontrol edebilirmiyim?
Webmail sistemlerimiz bu iş için hazırlanmıştır.
http://www.alanadınız.com/webmail veya http://www.alanadınız.com/webmail2 adreslerinden farklı webmail arabirimlerine ulaşabilir ve dilediğinizi kullanabilirsiniz.
Webmailinize giriş yapmak için anasayfamızdaki webmail giriş kutucuklarını kullanabilirsiniz.

Sitemin ziyaretçi istatistiklerine nasıl ulaşabilirim?
Kontrol panelinize girdikten sonra detaylı site/ziyaretçi istatistikleri bölümünden çok detaylı ziyaretçi istatistiklerinize ulaşabilirsiniz.Istatistikler için webalizer programı kullanılmaktadır.

Sistemlerinzde SSL - Secure Server desteği varmı?
Evet sistemlerimiz secure sever desteklidir.SSL sertifika işlemlerinizi tamamlayıp web siteniz ve kullanıcılarınız arasında güvenli transferler yapmanız mümkündür. Lütfen SSL ihtiyaçlarınız için destek departmanımıza başvurunuz.

Paketlerinize web sitesi tasarımıda dahilmi?
Hayır paketlerimize web sitesi tasarımı dahil değildir. Paketlerimiz sadece web yayınlama alt yapısı içindir. Web tasarım istekleriniz için info@netadi.comadresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Herhangi bir şekilde web sitemin içeriğine karışmanız söz konusu olabilirmi?
Hayır web sitenizin içeriği ve sorumluluğu tamamen size aittir. Türk Devleti ve Milletine karşı, Yasa ve Kanunlara karşı bir davranışınız olmadığı sürece tüm içeriğinizde özgürsünüz.

Name Server (NS) adresleriniz nelerdir ? 

Name server adreslerimizi aşağıdaki  tabloda  görebilirsiniz. 

NS Adreslerimiz
ns1.netadi.com 93.89.16.21
ns2.netadi.com 93.89.16.22

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?
Geri İade Koşulları (Görüntülenme: 8536)
Müşteri Girişi (Görüntülenme: 7417)
Ödeme Bildirim Formu (Görüntülenme: 3515)
Yeni Müşteri Kayıt (Görüntülenme: 8665)
Ticket Sistemi (Görüntülenme: 7570)

Üye Girişi